Časté otázky

 

Najčastejšie otázky o prenájme vozidiel sme zodpovedali tu:

 

 

 

 • Kde nájdem Autopožičovňu Púchov?

Nájdete nás v priestoroch čerpacej stanice GAS v Púchove, pri Continentale. Sídlime v priestoroch pneuservisu, pri ktorom máme zaparkované aj naše vozidlá na prenájom.

 

 

 
 • Čo potrebujem k prenájmu?

Vozidlo vám prenajmeme ak máte 18 a viac rokov. Treba si vziať doklady (občiansky a vodičský preukaz), ak potrebujete vozidlo prenajať na firemné účely, nezabudnite na pečiatku. Pri podpise zmluvy budete potrebovať aj firemné údaje ako IČO a pod. Po uhradení zálohy v hotovosti máte vozidlo v prenájme.

 

 

 

 • Ktorý typ vodičského preukazu potrebujem?

Pri dodávkach a osobných vozidlách potrebujete vodičský preukaz typu B. Pri motocykloch typ A1 alebo typ B, no s podmienkou, že ho máte už dva roky. Prívesný vozík vyžaduje vodičské oprávnenie B, prepravník automobilov Pongratz a Z-Trailer typ BE. Vodný skúter vyžaduje lodný preukaz.

 

 

 
 • Čo je v cene prenájmu?

V cene prenájmu je diaľničná známka platná pre Slovensko, asistenčné služby pri poruche vozidla a komplexné poistenie.

 

 

 

 • Ako je to s tankovaním?

Vozidlo má pri prenájme vždy plnú nádrž, po vrátení je preto potrebné nádrž dotankovať opäť doplna, na vlastné náklady.

 

 

 
 • Má auto diaľničnú známku?

Samozrejme, diaľničnú známku na slovenské cesty má každé naše vozidlo. Ak budete cestovať mimo Slovenska, diaľničnú známku je potrebné zakúpiť si na vlastné náklady.

 

 

 

 • Môžem s autom ísť aj do zahraničia?

S našimi vozidlami môžete cestovať do všetkých krajín Európskej únie. Vstup nie je povolený do krajín: Albánsko, Čierna Hora, Hercegovina a bývalé štáty ZSSR. Pri ceste do zahraničia ste ako nájomca povinní informovať nás o tejto ceste, aby sme ju mohli zaznamenať v nájomnej zmluve.

 

 

 
 • Je auto pred požičaním vyčistené?

Všetky autá prejdú čistením v našom umývacom centre. Pred prenajatím vozidlá dezinfikujeme ozónom.

 

 

 

 

 

 

Čo keď sa mi stane nehoda?

Pri poistnej udalosti ste ako nájomca zaviazaní uhradiť spoluúčasť za škodovú udalosť (minimálne vo výške 5 %). V prípade, že auto zostane nepojazdné, volajte, prosím našu odťahovú službu 0918 311 138.

 

 

 

 

 

 

 • Čo ak sa mi podarí vozidlo znečistiť?

Stane sa aj taká vec. V tomto prípade sme ale nútení účtovať vám poplatok za znečistenie vozidla. Poplatok začína na sume 20 € bez DPH a zvyšuje sa v závislosti od toho, ako veľmi je vozidlo znečistené.

 

 

 
 • Je cena za požičanie vozidla konečná?

Ceny na webe sú uvedené bez DPH, naša spoločnosť však je platcom DPH.

 

 

 

 • Kedy si môžem vozidlo prevziať alebo vrátiť?

Vozidlá štandardne odovzdávame počas našej pracovnej doby, ktorá je od 8:00 do 17:00. Vozidlo vieme odovzdať a prijať aj v inom čase a tiež cez víkend. Je potrebné dohodnúť sa telefonicky, či pri prevzatí vozidla. Odovzdanie alebo prijatie vozidla mimo otváracích hodín je spoplatnené sumou 10 € bez DPH.

 

 

 
 • Majú vozidlá denný limit kilometrov?

Áno, pre každé vozidlo máme určený denný limit kilometrov – túto informáciu nájdete pri danom vozidle. V prípade prekročenia tohto limitu vám bude účtovaný poplatok za každý kilometer navyše. Jeho výšku zistíte pri informáciách o konkrétnom vozidle.

 

 

 

 • Môžete mi vozidlo aj priviesť?

Ponúkame aj službu pristavenia vozidla na inom mieste, než v našej Autopožičovni v Púchove. Minimálny poplatok za túto službu je 5 € bez DPH. Cena sa môže navýšiť podľa toho, ako ďaleko od Púchova máme vozidlo priviesť. Štandardne počítame s tým, že čo kilometer, to 0,40 € bez DPH k cene prenájmu.

 

 

 
 • Zabezpečíte mi aj šoféra?

K dodávke vám vieme zabezpečiť aj skúseného šoféra, stačí sa na túto službu spýtať.

 

 

 

 • Aké príslušenstvo máte k prívesným vozíkom?

Príslušenstvo k prívesným vozíkom vieme prenajať za príplatok. V ponuke sú upínacie popruhy, lyžiny alebo elektrický navijak.

 

 

 
 • Požičiate mi aj strešný box alebo nosič na bicykle?

Autopožičovňa Púchov sa nachádza v priestoroch predajni Thule a pneuservisu. Je preto možné požičať si u nás aj strešný box Thule, alebo nosič bicyklov Thule pre 3 bicykle (prípadne aj adaptér pre štvrtý bicykel).

 

 

 

 

 

Máte záujem?

 

Pozrieť cenník

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia